اطلاعیه ها

اطلاعیه 1:

⚠️قابل توّجه کلیه سرمایه گذاران پروژه‌های طرح ملّی مسکن اقساطی و طرح جامع سرمایه گذاری ملکی :
اقساط سال دوّم کلیه متقاضیان می‌بایست با احتساب توّرم ۴۳ درصد (اعلام مراجع رسمی) پرداخت گردد.
لذا مبنای خوش حسابی اعضاء برای واریز از قسط سیزدهم، طبق روند فوق لحاظ خواهد شد.

اطلاعیه 2:

قابل توجّه کلیه سرمایه‌­گذاران پروژه‌­های طرح ملّی مسکن اقتصادی و طرح جامع سرمایه­‌گذاری ملکی:

براساس اعلام هزینه ساخت و ساز توسّط شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در قالب جدول شماره 10 و طبق بند 2-17 مبحث دوّم مقررات ملّی ساختمان، محدوده افزایش هزینه‌­های ساخت در سال 1402 حدود 160 درصد پیش‌­بینی شده که متقاضیان و سرمایه­‌گذاران محترم می‌­بایست در اقساط سال جدید خود اعمال نمائید.

لکن از آنجا که تحمیل چنین هزینه‌­ای به خانواده‌­ها در شرایط اقتصادی فعلی موجب فشار و خروج تعداد زیادی از افراد از پروژه خواهد شد، هیأت مدیره شرکت تعاونی انبوه سازی ستایش مسکن ایرانیان (سما) ضمن مشورت با مرجع مافوق اتّحادیه تعاونی­‌های عمرانی تهران، افزایش مبلغ اقساط سال جدید (دوّم یا سوّم براساس زمان ورود) را به میزان 85 درصد اعلام و اعمال می­‌نماید.

لذا مبنای خوش حسابی اعضاء برای واریز از قسط سیزدهم یا بیست و پنجم (براساس زمان ورود در پروژه) طبق میزان افزایش و روند فوق لحاظ خواهد شد.

اطلاعیه 3:

قابل توجّه سرمایه‌­گذاران پروژه مجتمع تجاری چندمنظوره و هایپرمارکت واوان

بر اساس تصمیم هیأت مدیره شرکت تعاونی انبوه­‌سازی ستایش مسکن ایرانیان، باتوجّه به شرایط اقتصادی که بعضاً موجب عدم ایفای تعهّدات مالی برخی از سرمایه­‌گذاران شده است، با هدف حفظ ارزش سرمایه آن دسته از افراد که مشمول بند 21 آئین­‌نامه دفترچه‌های قدیم و بند 22 آئین­‌نامه دفترچه­‌های جدید سرمایه‌­گذاری (خروج از پروژه به علّت تأخیر بیش از حد در پرداخت اقساط سرمایه­‌گذاری یا کسب بیش از 500 امتیاز منفی) در پروژه­‌های طرح ملّی مسکن اقساطی و طرح جامع سرمایه­‌گذاری ملکی شده‌اند، کلّیه وجوه پرداختی قبلی و بعدی ایشان از مورخه 15 اردیبهشت 1402 و بعد از این تاریخ به پروژه هتل ویستریا پالاس (دریاچه شورابیل) منتقل خواهد شد.

مبنای محاسبه تعداد بخش­‌های سرمایه­‌گذاری در پروژه هتل ویستریا پالاس برای این دسته افراد طبق تعرفه سرمایه­‌گذاری در زمان شمول بندهای فوق­‌الذّکر دفترچه‌­های سرمایه­‌گذاری خواهد بود و مجموع کلّ پرداخت­‌ها بر اساس تعداد بخش­‌های سرمایه‌گذاری معادل­‌سازی خواهد شد.

در خصوص ابطال فیزیکی دفترچه­‌های سرمایه­‌گذاری فعلی و صدور دفترچه­ قرارداد جدید و ایجاد فرآیندهای مربوط به ثبت افراد در قالب سهام‌­دار غیرعضو تعاونی، تا اطّلاع ثانوی حسب درخواست و مراجعه سرمایه­‌گذاران عمل خواهد شد؛ لکن بدین­‌وسیله و طیّ این اطّلاعیه، مراتب جهت احضار مشارالیهان به دفتر امور سرمایه­‌گذاران رسماً طبق بند 35 آئین‌­نامه دفترچه­‌های قدیم و بند 39 آئین­‌نامه دفترچه­‌های جدید ابلاغ می­‌گردد.

بدیهی است عدم مراجعه افراد مشمول، تأثیری در فرآیند جابجایی فوق نخواهد داشت.

ضمناً افرادی که به دلیل عدم ایفای تعهّدات مالی خویش از پروژه اخراج شده‌­اند، در صورت عدم تمایل به جابجایی شرح داده شده، می‌­توانند درخواست تسویه حساب طبق مفاد و مندرجات آئین‌­نامه دفترچه­‌های سرمایه‌­گذاری در پروژه­‌ها را کتباً به دفتر امور سرمایه‌­گذاران تعاونی ارائه نموده تا بر اساس فرآیند مربوطه اقدام گردد.

تعاونی هیچ تعهّد جابجایی پروژه برای افرادی که مجموع سرمایه پرداختی ایشان کمتر از 1 بخش سرمایه­‌گذاری پروژه هتل ویستریا پالاس در زمان شمول داشته باشد، ندارد.

همچنین سایر سرمایه­‌گذاران خوش حساب نیز حسب درخواست امکان بهره­‌مندی از فرصت جابه­‌جایی سرمایه به هتل ویستریا پالاس، با حفظ ارزش سرمایه خود را خواهند داشت.